Wydarzenia

Boże Narodzenie 2020

 

Kochani.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2021 roku wszystkim Członkom stowarzyszenia i ich Rodzinom najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych, pogodnych świat, spełnienia marzeń oraz wielu szczęśliwych chwil życzy Zarząd Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej. Dziękujemy za  wspólne działania w tym trudnym dla nas roku. Wasza aktywność, z konieczności ograniczona przez pandemię, pozwala mieć nadzieje na miłe spotkania, plenery i duuużo pięknych zdjęć oraz wystaw w przyszłości. Dbajcie o siebie i bliskich żebyśmy się wszyscy w komplecie spotkali jak tylko to będzie możliwe.

Autorką kartki z życzeniami w wygranym konkursie przedświątecznym jest praca Kamili Kwidzińskiej. Gratulujemy 🙂

fot. Kamila Kwidzyńska
Wielkanocne życzenia GTTF 2020 (autor Andrzej Baranwski)

Wielkanoc 2020

Autorem kartki z życzeniami jest Andrzej Baranowski, dziękujemy bardzo.

14 listopada 2019

Członkowie GTTF zapraszają na wernisaż i wystawę pt.: ,,W odcieniach Apuli”. Autorką prac jest nasza serdeczna koleżanka Kamila Kwidzińska.

Otwarcie w czwartek 14.11.2019 r. o godzinie 18:30 w Bibliotece nr 6 na Gdańskiej Zaspie przy ul. Pilotów 3.

W odcieniach Apulii
Wystawa GTTF - Kultury świata, życie codzienne (01.10.2019)

1 października 2019

Gdańskie Towarzystwo Twórczości Fotograficznej oraz filia nr 6 WiMBP serdecznie zapraszają w dniu 01 października 2019 roku, godzina 18:30,  na otwarcie wystawy „Kultury świata – życie codzienne”.
Przemierzając Polskę i świat zwykle utrwalamy  na fotografiach pejzaże, architekturę czy wyjątkowe wydarzenia kulturalne lub sportowe. Tym razem chcemy zaprezentować sceny z życia codziennego uchwycone podczas podróży poszczególnych fotografów GTTF. Są to często ujęcia mające charakter reportażu, uwieczniające ludzi mieszkających w danym miejscu na Ziemi podczas pracy, odpoczynku, zabawy lub zadumy modlitewnej. A jeżeli na zdjęciu pokazana jest architektura to jest przez małe ”a” – ta mieszkalna, handlowa, codzienna, podwórkowa. Wystawa potrwa do końca października 2019 roku. Autorami prezentowanych fotografii są: Izabela Kamińska, Jagoda Kamola, Kamila Kwidzyńska, Włodzimierz Łukasiak, Adam Olszewski, Małgorzata Sawicz, Jolanta Spychalska, Andrzej Wojtynek, Wiesława Wolaniecka.

02 kwietnia 2019

Gdańskie Towarzystwo Twórczości Fotograficznej serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy ,,Gdańsk”.

Prezentowane na wystawie fotografie to spojrzenie członków GTTF na to wyjątkowe miasto, położone nad Motławą. Różnorodność zdjęć ukazuje piękno zakątków historycznych, życie codzienne oraz związek Gdańska z Morzem Bałtyckim. Prezentowane na wystawie prace powstawały w różnych porach dnia i roku, pokazując jak światło wpływa na odbiór otaczającego nas świata.

Dzięki takim zabiegom, a także poprzez indywidualne spojrzenie poszczególnych fotografów GTTF udało się przedstawić dobrze znane nam wszystkim miejsca w Gdańsku w oryginalny sposób, tak, że możemy wiele z nich odkryć na nowo.

Autorzy zdjęć: Izabela Kamińska, Jagoda Kamola, Kamila Kwidzińska, Małgorzata Sawicz, Jolanta Spychalska, Wiesława Wolaniecka, Andrzej Baranowski, Tadeusz Kośnik, Włodzimierz Łukasik, Eugeniusz Nurzyński, Adam Olszewski-Strzyżowski, Andrzej Wojtynek.

Zaproszenie na wernisaż GTTF ,,Gdańsk''

16 stycznia 2019

„Dobrzy ludzie mają moc. Mogą żyć jeszcze po śmierci w niejednym wspomnieniu”.

[Trygve Gulbranssen]

 

W tym smutnym czasie łączymy się w żałobie po tragicznej śmierci Pana Prezydenta Pawła Adamowicza – pragniemy złożyć kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie oraz najbliższym.
Zarząd i Członkowie GTTF.

 

Fot. Tadeusz Kośnik.

24 grudnia 2018

Tegorocznym zwycięzcą konkursu pt.: ,,Kartka świąteczna” jest Jola Lassak-Szymerska.  Gratulacje!

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Jolanta Lassak-Szymerska
O czym szepczą łąki

3 października 2018

GTTF serdecznie zaprasza na wernisaż i wystawę pt.: ,,O czym szepczą łąki”, którego autorami członkowie naszego stowarzyszenia. Otwarcie w środę 03.10.2018 r. o godzinie 17:00 w Bibliotece nr 6 na Gdańskiej Zaspie przy ul. Pilotów 3.

22 września 2018

Uwaga, zapraszamy członków GTTF na pierwsze wspólne ognisko, które odbędzie się 22 września (sobota) o godz. 15.00. Miejsce spotkania: Gdańsk-Orunia, ul. Kampinoska 51 (ogródki działkowe).

Link do adresu:    https://goo.gl/maps/8LeY4z4YZ612

gttf - zaproszenie na ognisko
Wernisaż Wiesia i Leszek - plakat A3

27 czerwca 2018

GTTF serdecznie zaprasza na wernisaż i wystawę pt.: ,,Chleb nasz powszedni”, którego autorami są Wiesława Nowakowska i Leszek Błaszczyk. Otwarcie w środę 27.06.2018 r. o godzinie 17:00 w Bibliotece nr 6 na Gdańskiej Zaspie przy ul. Pilotów 3.

Wielkanoc 2018

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
życzy zarząd i członkowie GTTF

GTTF - kartka Wielkanocna

Autorem kartki jest Kamila Kwidzińska

GTTF - Kaszubskie Drogi - zaproszenie

6 kwietnia 2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników fotografii na kolejny wernisaż organizowany przez nasze stowarzyszenie.

Tym razem zaprezentujemy prace pt.: ,,Kaszubskie drogi”.

 

Kurator wystawy: Andrzej Kmieciak

Miejsce wernisażu: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna  Filia nr 6,

ul. Pilotów 3, Gdańsk – Zaspa

Wernisaż wystawy od 06.04.2018  godz. 18.00

15 marca 2018

10 lat po śmierci Jasia Gackowskiego zapraszamy na spotkanie i wystawę prac naszego kolegi.

 

Kurator wystawy: Eugeniusz Nurzyński

Wystawa jest zorganizowana przez Gdańskie Towarzystwo Twórczości Fotograficznej i przyjaciół artysty.

Miejsce wystawy: Dom Kultury „Przymorze”, ul. Śląska 66, Gdańsk – Przymorze

Wernisaż wystawy 15.03.2018 godz 18:00

Wystawa czynna 15.03. do 14.04. pon. – pt. w godz.10:00 – 18:00

 

15.03.2018 r. w Domu Kultury ,,Przymorze” odbyła się wystawa fotografii Jana Gackowskiego w 10 rocznicę śmierci.

 

Jan Gackowski był fotografikiem-amatorem o bardzo dużej wiedzy fotograficznej, którą chętnie się dzielił. Fotografował od 1973 roku.

W 2004 r. założył Gdańskie Towarzystwo Twórczości Fotograficznej, w którym  pełnił rolę prezesa do 2007 r.

Jan Gackowski był inicjatorem/organizatorem wielu przedsięwzięć, kilka przykładowych z nich to: wystawa na murze w Nowym Procie, wystawy w pomieszczeniach Domu Handlowego Manhattan i Galerii ,,Gapa”, wystawa na ogólnopolskim konkursie fotograficznym ,,Morze” i wiele innych poczynań, które integrowały środowisko fotograficzne.

Jego innymi pasjami były również: rysunek, rzeźbiarstwo w drewnie i tworzywach oraz teatr.

Swoje umiejętności rysowania prezentował na wystawach akwarel. Był aktywnym uczestnikiem w rzeźbieniu figur zdobiących ołtarz papieski podczas pielgrzymki papieża Jana Pawła II w 1999 r.

Swoje pomysły teatralne pokazywał w trzech teatralnych heppeningach, wystawionych własnym sumptem przy pomocy przyjaciół    i znajomych.

Wykorzystując swoje archiwum fotograficzne tworzył diaporamy, które w jego wykonaniu (użycie ruchu) zostały przekształcone w igoramy. Stworzył kilkadziesiąt igoram, których pokaz odbył się m.in. 15.12.2007 r. Ta nowa odmiana diaporam była charakterystyczną dziedziną twórczości fotograficznej, w której Jan Gackowski odnalazł się jako artysta fotografik.

Na wystawie mieliśmy okazję podziwiać wybrane zdjęcia jak i igoramy artysty.  

Bardzo dziękujemy za liczne przybycie.

Jan Gackowski.

Fotorelacja

Kamila Kwidzińska

18 grudnia 2017

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy nadesłali swoje prace na szybki konkurs pt.: ,,Kartka świąteczna”. Było nam niezwykle miło, że włączyliście się do zabawy. Jury miało trudności z wyłonieniem laureata, ponieważ wszystkie prace były bardzo ciekawe i na wysokim poziomie. Zwycięzcą została Kamila Kwidzyńska, której pracę prezentujemy. Gratulacje!

17 listopada 2017

W imieniu naszej koleżanki Anny Głuchowskiej , mamy zaszczyt zaprosić Państwa w piątek 17.11.2017 r. o godzinie 18:00 na wernisaż oraz wystawę „Wodne narracje” do Biblioteki nr 6 na Gdańskiej Zaspie przy ul. Pilotów 3. Serdecznie zapraszamy.

wernisaż: 17.11.2017r. / godz. 18.00

wystawa: 14.11.2017r. do 4.12.2017r.

18 października 2017

Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Gdański
zaprasza na otwarcie wystawy twórczości
Erazma W. Felcyna „Fantasmagorie” (fotografia-grafika)

Otwarcie wystawy w środę, 18 października o godz. 18:00 w Galerii ZPAP
w Gdańsku przy ul. Piwnej 67/68

 

Wystawa czynna do 9 listopada 2017r. codziennie (oprócz poniedziałków)
w godz. 12:00-18:00.

28 października 2017

Serdecznie zapraszamy na naszą wystawę „Żniwa w Dziemianach w obiektywie GTTF”

Ośrodek Kultury w Dziemianach
ul. 8 marca 14